PRAVIDLA KE STAŽENÍ V PDF:    PDF-icon

HODNOTÍCÍ PROTOKOL KE STAŽENÍ V PDF:    PDF-icon

POLE EMOTIONS 2014 Pravidla

POLE EMOTIONS 2014 www.polemotions.com je mezinárodní pole dance soutěž (dále jen POLE EMOTIONS 2014 nebo Soutěž), která je projektem CPASF a DLE (dále jen Organizátoři).

Soutěž se koná 8. listopadu 2014 v Brně, České republice, během exhibice Dance Life Expo. Na adrese Výstaviště 1, Brno 647 00 – pavilon B, vstup na exhibici přes pavilon E (blízko hotelu Holiday Inn).

Hlavní pravidla

POLE EMOTIONS 2014 je o emocích, vyjádření, originalitě a kreativitě. Účastníci si mohou zvolit jejich vlastní styl, který zahrnuje tance všeho druhu, humor, komedii, parodii, milostný příběh, drama, pantomimu a další – stačí použít svoji fantazii.

Soutěž bude mít jen jednu kategorii a to nejlepší show, která zahrnuje sólisty (ženy/muže), dvojice (stejného pohlaví nebo smíšené) a je otevřena všem soutěžícím všech národností.

Body budou udělovány za prezentaci na jevišti, emoce, umělecké vyjádření, originalitu, kreativitu kostýmu, doplňky, rekvizity, dekoraci jeviště, hudbu, zvuky a vše ostatní, co se soutěžící rozhodnou zakomponovat do svého vystoupení.

Soutěž je rozdělena do dvou kol:

V soutěži budou použité tyče o průměru 45 mm a 4 m vysoké. Spinová tyč bude, z pohledu publika, na pravé straně a statická na levé straně. Tyče jsou od sebe 3 m.

Přihlášení

Soutěžící se musí přihlásit prostřednictvím formuláře na www.polemotions.com/prihlaska/ a zaplatit účastnický poplatek = 30€/20€ (zlevněné startovné platí pro členy CPASF) nebo 800CZK/500CZK (zlevněné startovné platí pro členy CPASF). Jedno vystoupení = jeden poplatek.

Uzávěrka přihlášek je 1. října 2014.

Soutěžící může zaslat více jak jednu přihlášku. To znamená, že soutěžící může mít více jak jednu choreografii.

Za soutěžící, mladší 18 let, vyplní přihlášku jejich zákonný zástupce nebo trenér. Soutěžící se následně prokáže dokumentem, podepsaným rodičem nebo zákonným zástupce, který souhlasí s jeho účastí v soutěži.

Kostým a provedení (vystoupení)

Soutěžící mohou použít jakýkoliv typ kostýmu, s výjimkou příliš sexuálního. Během vystoupení je povoleno svlékání částí kostýmu, pokud soutěžící bude i nadále řádně oblečen. Mužům je povolena nahá horní část těla.

Obuv: baletní/jazzová/gymnastická/sportovní, žádná, vysoké podpatky s platformou ne vyšší než 1 cm a pokud nejsou pro soutěžící, publikum a porotu nebezpečné. Boty nesmějí přesahovat kotník.

Doplňky, rekvizity, potřeby a dekorace jeviště jsou vítány, ale jejich instalace a odstranění nesmí trvat déle než 2 minuty.

Body art a tématicky zaměřený make-up je povolen, ale nesmí špinit ostatní soutěžící, tyč a pódium.

Vlasy a doplňky nesmí bránit v provedení.

Není povoleno:

 • Explicitní sexuální pohyby.
 • Být „nahoře bez“ nebo nošení spodního prádla např. tanga nebo jakékoliv erotické prádlo.
 • Jakákoliv nevhodná nahota (ukazování prsou či jiných intimních částí těla povede k okamžité diskvalifikaci).
 • Použití zvířat.
 • Použití tekutin, ohně, latexu, jehel, atd., stejně jako jakéhokoliv materiálu, který by mohl být nebezpečný pro soutěžící, publikum nebo porotu, a který by mohl poškodit tyče a jeviště.
 • Použití rukavic, chrániče kolen a chrániče kotníků je povoleno na základě zdravotních problémů. Toto musí být podloženo lékařským dokumentem.

Pro silnější úchop mohou soutěžící použít následující výrobky: Mighty Grip, tekutá magnézia, Dry Hands. Během soutěže nesmějí soutěžící použít žádná tělová mléka, vosky nebo pleťové vody, které by mohly poškodit tyče a pódium a udělat je kluzké pro ostatní soutěžící. Nejsou dovoleny tyto výrobky: iTac, Stickum Grip, Rosin Grip, Gorilla Grip a sprej.

Hudba

Délka vystoupení je mezi 3:30 – 4:00 minuty. Originální mixování hudby je povoleno, avšak nevhodná nebo vulgární hudba nesmí být použita – neetický kontext, vulgární jazyk, rasismus, sexuální obtěžování, žádné podporování terorismu, propagace drog, propagace špatného životního stylu, atd.

Hudba se nesmí opakovat; právo na skladbu má soutěžící, který doloží hudbu jako první.

Uzávěrka pro dodání hudby je 15. října 2014. Finalisté by měli poslat svoji hudbu ve vysoké kvalitě v mp3 formátu připravenou na vystoupení na info@polemotions.com.

V den soutěže by měli finalisté donést na registrační pult CD s jejich hudbou (jedna skladba = jedno CD). CD musí být nadepsané jménem soutěžícího a délkou hudby.

Práva a povinnosti

Všichni soutěžící:

 • Musejí mít identifikační doklad (občanský průkaz, pas, karta rezidenta, atd.) a zdravotní pojištění, platné během soutěže.
 • Jsou zodpovědní za své osobní věci v průběhu soutěže. Organizátoři nenesou odpovědnost za jejich případné ztráty a škody.
 • Hlásí se do soutěže z vlastní vůle a na vlastní nebezpečí. Všichni soutěžící jsou plně odpovědni za jejich osobní zdravotní stav a schopnost zúčastnit se soutěže. Všichni soutěžící jsou povinni zabránit provedení cviků, které by mohly vést ke zranění.
 • Nesmí být pod vlivem drog nebo alkoholu, užití zakázaných stimulantů před nebo během soutěže.

Přísný zákaz kontaktu soutěžících s porotou před nebo během soutěže.

Kdykoliv má porota podezření, že vystoupení neprobíhá bezpečně, má právo ho zastavit nebo soutěžícího diskvalifikovat pokud poruší pravidla.

Rozhodnutí poroty je konečné.

Foto a video:

Všichni soutěžící musí být k dispozici pro fotografování / pořizování videa a rozhovory kdykoliv před, během a po skončení soutěže.

 • Soutěžící nemají právo na úhradu za jakékoli fotografie nebo videa pořízených v průběhu soutěže. Všechny obrazové materiály zůstávají majetkem organizátorů.
 • Soutěžící výslovně souhlasí s tím, že veškerá obrazová dokumentace může být použita organizátory pro propagační, reklamní či komerční účely.

Organizátoři si kdykoliv vyhrazují právo na změnu pravidel.